Selecteer aub een beschikbare periode
Je ritst je tent open en kijkt gelijk uit over een mooi, uitgestrekt meer. Dat is nog eens wakker worden! Je neemt een duik en wast je in het heldere water. Gelijk voel je je weer fris en vol energie voor weer een dagje peddelen. Eerst nog even rustig ontbijten en de spullen inpakken, en dan is het tijd om de tocht te vervolgen. Waar zullen jullie vanavond slapen?
Als jij op zoek bent naar een bijzondere vakantie voor de zomer, dan zit je hier goed. Deze kanovakantie is een ervaring die je nooit zal vergeten!
TIP: Lijkt Zweden jou zo vet dat je er nog wel langer op vakantie wil? Je kunt deze reis ook combineren met onze Outdoorvakantie in Zweden. Neem contact op voor de mogelijkheden!
Deze vakantie begint op vrijdag om 16.00 uur en is zondag 16.00 uur afgelopen.
Workshop vuur maken & koken op vuur
Voordat we met de kano’s op pad gaan, beginnen we met een hele handige workshop. Van een outdoor professional leer je hoe je zelf vuur maakt en hoe je daarop lekker eten kan klaarmaken. Die skills heb je hard nodig straks, want in de wildernis is er geen kant-en-klare keuken en het eten koken doen we samen.
Voorbereiding kanotocht
De eerste nacht na aankomst slaap je nog op de camping. De dag daarna begint het echte avontuur! Een ervaren instructeur zal eerst een uitleg geven over het inpakken van de kano’s. Tijdens de trektocht slaap je tenslotte elke dag ergens anders, dus het is steeds weer inpakken en uitpakken geblazen. Ook krijgen we nog andere handige tips en tricks voor onderweg. Zo ga jij goed voorbereid op pad!
6-daagse Kanotrektocht
Het is zover, de tocht kan beginnen! Je vaart deze vakantie in een tweepersoons kano. Daarin vervoer je ook de tent en je eigen spullen. De route ligt niet helemaal vast, maar zal er ongeveer zo uit zien: we vertrekken vanuit Gustavsfors en gaan het meer Lelången op. We peddelen in zuidelijke richting naar de plaats Bengtsfors. Daar maken we een oversteek naar een ander meer. Met onze kano’s en spullen worden we hier opgepikt en vervolgens weer afgezet bij het plaatsje Skåpafors.
Van daaruit kunnen we het volgende meer gaan verkennen: Svärdlång. We peddelen in noordelijke richting, tot aan het plaatsje Skifors. Daar maken we weer een korte oversteek over het land om bij het derde meer te komen: Västra Silen. Hier begint het laatste stuk van de tocht, terug naar de camping.
De plekken waar we zullen stoppen en overnachten kunnen we samen uitkiezen. Dit ligt nog niet vast omdat het bijvoorbeeld ook afhankelijk is van de afstand die we op een dag afleggen. We gaan ervanuit dat ongeveer 10 km per dag zullen varen. Geen hele grote afstand dus, zodat we lekker op ons gemak kunnen peddelen. Je hoeft dus ook niet per se heel sportief te zijn of veel kano-ervaring te hebben voor deze vakantie.
Afhankelijk van hoe hard iedereen peddelt en hoeveel energie jullie hebben, kunnen we eventueel de route iets uitbreiden of wat vaker een tussenstop inlassen. Dit kunnen we ter plaatse met elkaar besluiten.
Terugkomst op de camping
Zo, je hebt het gehaald! Nu kun je een lekkere douche nemen en weer even genieten van nét iets meer luxe op de camping. De laatste nacht slaap je hier weer op het Vinea-camp. De dag daarna kunnen jullie rustig bijkomen van het avontuur en is verder vrij in te vullen. We sluiten de vakantie af met een gezellige pizza-avond: dat hebben jullie wel verdiend! Aan het eind van de dag is het tijd om weer in de bus te stappen, terug naar Nederland.
Het kan soms gebeuren dat een activiteit niet door kan gaan, bijvoorbeeld door het weer of vanwege onvoorziene omstandigheden. We proberen dan altijd een leuk en passend alternatief in te zetten. Dit doen we vaak in overleg met de deelnemers.
Camping Alcatraz
Onze uitvalsbasis is camping Alcatraz. Hier verblijf je de eerste nacht na aankomst en de laatste nacht voor vertrek op het Vinea-camp in een tweepersoons tent. Daarnaast hebben we op het camp een gemeenschappelijke tent waar we met elkaar kunnen eten en chillen. De camping ligt direct aan een zijarm van het grote meer Lelången. Dit en de andere meren in de omgeving zijn ontzettend mooi en schoon, je kunt het water zelfs drinken.
Overnachtingen tijdens de kanotrekking
Naast de 2 nachten op de camping zul je tijdens de trektocht 5 nachten kamperen in de natuur. Dat betekent dus echt even ‘back to basic'. De plekken waar je precies gaat slapen liggen nog niet vast. Wel heeft de reisleiding een overzicht van geschikte overnachtingsplaatsen waar basisvoorzieningen zoals een ecotoilet aanwezig zijn. Jezelf wassen kan in het meer. Douchen kan van tevoren en na terugkomst op de camping.
Voorzieningen tijdens kanotrekking
- 2-persoons tenten
- Ton om spullen droog te vervoeren
- Kookmateriaal
- Kampvuurplek
- Ecotoiletten
Värmland
Ons vertrek- en eindpunt is het dorpje Gustavsfors. Dit ligt in de regio Värmland, vlakbij de grens met Noorwegen ter hoogte van Stockholm. Värmland staat bekend als een van de mooiste natuurgebieden van Zweden. Het landschap wordt gekenmerkt door water: er zijn ontelbaar veel meren en rivieren, van groot tot klein. Er leven allerlei wilde dieren, je zou zomaar eens een eland kunnen spotten.
Wat ook bijzonder is aan Zweden, is dat je (bijna) overal in de wilde natuur mag kamperen. Je hoeft dus niet op zoek naar een camping, maar kunt gewoon je tentje ergens opzetten. Dat geeft een ultiem gevoel van vrijheid en maakt dit de perfecte plek voor een kanovakantie!
Samenstelling groep
Voor deze vakantie geldt een minimum van 10 en een maximum van ongeveer 20 deelnemers.
De kanotrektocht doe je alleen met jouw eigen groep, er gaan geen andere leeftijdsgroepen mee. Wel verblijven er op Camping Alcatraz ook deelnemers van andere Vinea-vakanties, namelijk Outdoor Zweden 13-16 en 16-18 jaar. Je hebt je eigen reisleiding en volgt je eigen programma, maar sommige activiteiten zul je samen doen. Ook wordt er gezamenlijk gegeten.
Meer informatie over de groepsgrootte, samenstelling van de groep, vertrekgarantie en het aantal reisleiders vind je hier.
Vervoer
Je reist per bus vanuit Nederland samen met andere deelnemers van je vakantie. De bus is uitgerust met een toilet, barretje, dvd-speler en airco en voorzien van het Keurmerk Touringcarbedrijf of ISO 9001 certificaat.
We hebben verschillende opstapplaatsen in Nederland. Afhankelijk van je opstapplaats vertrek je in de loop van de dag of de avond en kom je de volgende ochtend op je bestemming aan. Voor de terugreis geldt hetzelfde. De exacte vertrek- en aankomsttijden vind je 8 dagen voor vertrek op www.mijnvinea.nl.
Voor deze vakantie gelden de volgende opstapplaatsen:
- Utrecht
- Arnhem
Royal Class busreis
De touringcar is standaard voorzien van een Royal Class-opstelling. Dit betekent dat je reis een stuk comfortabeler wordt door extra veel beenruimte, een comfortabele voetenbank en een stoel met een rugleuning die extra te verstellen is.
Adres Camping Alcatraz:
Bruksvägen 10
666 93 Gustavsfors
Zweden
Inbegrepen
- Vervoer heen- en terugreis
- 2 nachten verblijf op camping Alcatraz
- Kampeerbenodigdheden tijdens kanotrektocht
- Maaltijden (ontbijt, lunch, avondeten) op locatie
- Gebruik kano's
- Gebruik van al het Vinea materiaal op locatie
- 24/7 Aanwezigheid en begeleiding van professionele reisleiding
- Alle activiteiten genoemd bij ‘programma’
Niet inbegrepen
- Luchtbed of matje, slaapzak en kussen
- Maaltijden tijdens de heen- en terugreis
- Zakgeld
- Maaltijden en drankjes buiten de accommodatie/trektocht
- Losse activiteiten die niet genoemd zijn in het programma
- Reis- en annuleringsverzekering
- Calamiteitenfonds (à € 2,50)
Reisverzekering
Vinea stelt het hebben van een reisverzekering verplicht. Check bij jouw verzekering of je goed verzekerd bent voor de outdooractiviteiten. Als je een verzekering via Vinea afsluit dan weet je zeker dat je goed verzekerd bent.
Vertrekgarantie
Bij het selecteren van de periode waarin je op vakantie wil, kun je in het dropdown-menu zien of de datum van je keuze al vertrekgarantie heeft. Wij geven vertrekgarantie op het moment dat er genoeg deelnemers voor een reis geboekt hebben, óf omdat wij uit ervaring weten dat bepaalde vakanties altijd doorgaan.
Indien jouw vakantie niet door kan gaan zullen wij uiterlijk 10 dagen voor vertrek telefonisch en/of schriftelijk contact met je opnemen. Je kan jouw vakantie dan gratis omboeken of kosteloos annuleren.
Staat de vakantie nog niet op vertrekgarantie, dan kan je altijd contact met ons opnemen. We informeren je graag over de samenstelling van de groep.
Nee hoor, deze vakantie is geschikt voor iedereen die het gewoon leuk vindt om te kanoën. We peddelen in een rustig tempo en de afstand per dag zal ongeveer 10 km zijn. Dit is voor iedereen goed te doen. Verder kunnen we de route ter plekke aanpassen aan het tempo en de energie van de groep. Zo kunnen we bijvoorbeeld de route uitbreiden of juist extra stops inlassen.
Moet ik al bepaalde dingen kunnen om mee te kunnen doen?
Nee, hoor! Je krijgt van ervaren instructeurs uitleg en tips voor bijvoorbeeld het koken op vuur en inpakken van de kano. Bovendien is de Vinea-reisleiding altijd bij je.
Ik heb sommige activiteiten al vaker gedaan, is het dan nog wel leuk?
Ja, hoor! De activiteiten die je deze week gaat doen zijn namelijk altijd leuk om te doen. Bovendien is de omgeving in Zweden weer heel anders dan in andere landen, waardoor het vanzelf een unieke ervaring wordt.
Is er wifi op locatie?
Op de camping is er wifi. Hou er wel rekening mee dat de verbinding op ons camp zwak zal zijn. In de buurt van het hoofdgebouw is de verbinding beter. Tijdens de kanotrekking slaap je in de natuur, dus zul je het zonder wifi moeten doen.
Mag ik mijn telefoon, tablet of game meenemen?
Ja, dat mag. Er zijn wel bepaalde afspraken over het telefoongebruik, kijk hier welke afspraken er voor jouw locatie gelden. Wel goed om te weten: tijdens de kanotrektocht hebben we geen elektriciteit. Daarnaast is het meenemen van een telefoon/tablet altijd op eigen risico. We raden dan ook aan om zo min mogelijk elektronica mee te nemen.
Ik ga samen met een vriend of vriendin, komen we in dezelfde tent en/of groep?
Met je vrienden op vakantie is natuurlijk supergezellig. Geef bij je boeking op met wie je samen komt, zodat wij er rekening mee kunnen houden.
Ik wil in mijn eentje mee op vakantie, kan dat?
Zeker! Zie hier hoe we het leuk maken voor iedereen.
Hoeveel zakgeld zal ik meenemen?
Na het boeken vind je praktische informatie van jouw reis in de "Mijn Vinea"-omgeving. Hier staat het bedrag dat wij adviseren om deze vakantie mee te nemen als zakgeld. Dit geld is bedoeld om bijvoorbeeld iets leuks te kunnen kopen als je naar een stadje of winkel gaat. Een Vinea-vakantie is altijd all inclusive.
Staat je vraag er niet tussen?
Kijk bij de veelgestelde vragen of neem telefonisch contact met ons op.