Selecteer aub een beschikbare periode
Murmellius Zeilkamp
Ook dit jaar organiseert Vinea weer het jaarlijkse zeilkamp voor de derde- en vierdejaars leerlingen van het Murmellius Gymnasium. Hard zeilen of windsurfen, veel relaxen en gezellig feesten. Dat is de Vinea lifestyle die je gaat meemaken op zeilschool Us Hiem! Een lang weekend weg met je vrienden van school, maar zonder docenten - wat wil je nog meer?!
Op de Friese meren word je getraind in het zeilen of windsurfen door de enthousiaste instructeurs van Vinea. Of je nou wel of geen ervaring hebt, er is plek voor iedereen. De lessen worden aangepast op jouw niveau.
Start & eindtijden:
Begin kamp: Woensdag 17 mei 2023 om 17.00 uur
Einde kamp: Zaterdag 20 mei 2023 om 14.00 uur
Binnen de zeil- en surfkampen kan je vooraf al kiezen in welke discipline je wilt varen. Voor zeilen heb je op De Steven keus uit: catamaran, zwaardboot 2-mans en kielboot. Daarnaast kun je ook kiezen voor windsurfen. Hieronder zie je welke boten we voor elke discipline hebben klaarliggen. Samen met de instructeur kijken we aan het begin van het kamp welke boot het best bij jou past. Dit hangt bijvoorbeeld af van je lengte, gewicht en ook je ervaring.
Disciplines
Weet je niet welke discipline je moet kiezen? We helpen je graag. Goede vragen die je jezelf kunt stellen zijn: Hou ik van snelheid? Vind ik het erg om nat te worden? Heb ik het snel koud? Wil ik in mijn eentje of met meerdere cursisten in een boot zitten? Op basis van de antwoorden kan je een goede keus maken.
Hier vind je een totaaloverzicht van alle boten van VInea. Met een korte uitleg over elke boot en voor wie deze is bedoeld. Ook lees je wat een goede vervolgkeuze is als je al eerder met een bepaalde boot hebt gevaren. Kom je er niet helemaal uit? Neem gerust contact met ons op, we helpen je graag met je keuze.
Zwaardboot 2-mans
Topaz Tres
Leeftijd: 12-18 jaar • Grootzeil: 4,5 m² • Fok: 2,2 m² • Gennaker: 8,5 m²
De Topaz Tres is een actieve tweemans zwaardboot die de één na snelste zwaardboot is van onze vloot. Met een trapeze en een gennaker komen alle zwaardbootfacetten aan bod. Leer nog beter en sneller varen! Dit type boot is erg geschikt als je al eens hebt gevaren in bijvoorbeeld een Laser Pico.
Catamaran
Hobie T1
Leeftijd: 12-14 jaar • Grootzeil: 8,5 m² • Fok: 2,10 m²
Hobie T1 is onze nieuwe jeugdcatamaran. Het is het grotere broertje van de Hobie Catsy. Deze catamaran is een paar slagen groter en helemaal klaar voor het echte werk. Op de Hobie T1 zeil je met z’n tweeën en heb je een trapeze. Voor je het weet komt één van de drijvers uit het water en moet je hangen om de boot rechtop te houden. De Hobie T1 staat dus garant voor snelheid en veel actie. Kijk hier voor een filmpje van de Hobie T1.
Kielboot
Valk
Leeftijd: vanaf 12 jaar • Grootzeil: 12,00 m² • Fok: 4,00 m² • Spinnaker: 14,50 m²
De Valk is zonder twijfel de bekendste kielboot van Nederland. In deze polyester boot kan je op een actieve én gezellige manier leren zeilen. De Valk is geschikt voor alle niveaus en wordt ook gebruikt voor instructeursopleidingen. Omdat je met 3 andere cursisten en je instructeur aan boord zit, is de Valk een gezellige boot waarin je op een leuke manier kan leren zeilen. Ben je een gevorderde zeiler? Dan kunnen we de spinnaker erbij pakken!
Windsurfen
Leeftijd: vanaf 12 jaar
Met onze surfinstructeurs heb je gegarandeerd een topweek. Voor alle leeftijden hebben we windsurfsetjes. Zo kun jij zo snel mogelijk leren je surfset onder controle te houden. Met meer wind kun je heerlijk hard gaan en ook je hoofd cool houden voor een goeie crash. Maakt allemaal niet uit, je hebt toch een wetsuit aan. Let op: windsurfen is een erg verslavende hobby. Voor je het weet ben jij ook surfer voor het leven! #hangloose
Zeilschool Us Hiem
Je verblijft tijdens deze vakantie bij zeilschool Us Hiem, gevestigd in een oude stolpboerderij uit 1928. Er is hier binnen en buiten lekker veel ruimte. In de grote gemeenschappelijke ruimte staan banken en tafels waar we met z’n allen kunnen eten. Ook kan je hier prima zitten om je theorie nog eens door te nemen. Hou je van een feestje? Dan is ‘de grote bak’ de place to be!
Het buitenterrein is enorm groot. Volop plek dus om een balletje te trappen of lekker te luieren. Bij mooi weer kunnen we ook buiten eten op het terras en ’s avonds chillen bij het kampvuur. Zo krijg je het ultieme vakantiegevoel na een dag op het water.
Voorzieningen op deze locatie
- 6 slaapkamers van verschillende groottes met stapelbedden
- Goede sanitaire voorzieningen
- Grote recreatiezaal met feestgedeelte
- Groot buitenterrein met kampvuurplaats
- Grasveld voor sport- en spelactiviteiten
- Eigen haven, direct aan de Oudegaasterbrekken
- Gratis wifi
Oudega
Oudega is een van de bekendste watersportdorpen in Súdwest-Fryslân. Het ligt precies in de driehoek Sneek, Heeg en Workum. Al wonen er minder dan 700 mensen, Oudega heeft alles wat je wil voor een goede vakantie. De zeilschool zit net aan de rand van het dorp. Us Hiem heeft een eigen haven direct aan de Oudegaasterbrekken. Dit mooie, rustige meer is een perfecte plek om te zeilen en windsurfen. Ook kunnen we vanuit hier dagtochten maken door heel Friesland.
Let op: Alleen boeken met toestemming van ouders/verzorgers. De prijzen voor het Murmellius zeilkamp zijn afgestemd met de organisatie en dit kamp is exclusief voor leerlingen van het Murmellius Gymnamsium. Voor doorgang van het programma zijn minimaal 40 deelnemers nodig. Op boekingen van dit kamp zijn onze algemene voorwaarden van toepassing.
Samenstelling groep
Voor dit kamp geldt dat je uitsluitend met andere 3e en 4e jaars leerlingen van het Murmellius Gymnasium uit Alkmaar bent. Het wordt dus een groot feest!
Adres
Voor deze locatie geldt dat je met eigen vervoer naar de vakantielocatie toegaat.
Adres:
Zeilschool Us Hiem
Tsjerkewei 2
Oudega (gemeente Zuidwest-Friesland)
Inbegrepen
- Verblijf
- Maaltijden (ontbijt, lunch, avondeten) op locatie
- Onbeperkt drinken, vers fruit en voldoende tussendoortjes
- Gebruik wetsuit of zeilpak
- Specifiek materiaal dat gerelateerd is aan jouw sectie
- Gebruik van al het Vinea-materiaal op locatie
- Gratis wifi
- Les van professionele instructeurs in jouw discipline
- 24/7 aanwezigheid en begeleiding van professionele instructeurs en kampstaf
Niet inbegrepen
- Zakgeld
- Waterschoenen (afhankelijk van bootsoort verplicht)
- Zeilhandschoenen
- Reis- en annuleringsverzekering
Annuleren
Op het moment dat je opgeeft via Vinea voor het zeilkamp is de reservering bindend. Aan annuleren zitten kosten verbonden, hiervoor gelden onze normale annuleringsvoorwaarden (zie algemene voorwaarden). Het is mogelijk om je reservering over te dragen aan een medeleerling. Het is ook mogelijk om via Vinea een annuleringsverzekering af te sluiten. Dit moet binnen 5 werkdagen na boeken.
Ik heb nog nooit eerder gezeild, maakt dat uit?
Helemaal niet zelfs! De zeillessen worden ingedeeld op niveau. Heb je nog nooit gezeild dan beginnen we met de basis. Onze instructeurs weten precies hoe ze jou het beste kunnen leren zeilen.
Heb ik een wetsuit of zeilpak nodig?
Warme, winddichte en waterafstotende kleding is van groot belang als je gaat zeilen. Vaar je in een valk? Dan is het tijdens pauzes, dan wel tijdens regen en lage temperaturen altijd fijn om een zeilpak aan te trekken. Heb je zelf geen zeilpak? Dan hebben wij die voor jou. Het zijn volwaardige zeilpakken zodat je tijdens een Hollandse bui toch nog droog en warm blijft.
Vaar je in een “natte” sectie: zwaardboot, windsurf of catamaran? Dan kun je een wetsuit van ons lenen. Daarnaast is het nog steeds verstandig om regenkleding mee te nemen. Dit kan nog goed van pas komen tijdens een regenachtige pauze of een avondprogramma.
Wie gaan er mee?
Dit zeilkamp is exclusief voor 3e en 4e jaars leerlingen van het Murmellius Gymnasium. Ben je geen leerling van het Murmellius Gymnasium of zit je in een ander leerjaar? Dan kan je helaas niet mee. Voor vragen kan je terecht bij de organisatie, Benthe, Eef, Coosje en Willemijn via het mailadres 3993@murmellius.nl
Er zijn geen docenten, hoe zorgen jullie ervoor dat het zeilkamp veilig verloopt?
Veiligheid staat bij Vinea voorop en het Murmellius zeilkamp wordt met dezelfde standaarden uitgevoerd als onze zomerkampen. Op al onze reizen is er dag en nacht reisleiding aanwezig, die goed op de deelnemers zal letten. Alle activiteiten zoals zeilen, surfen en avondprogramma’s worden altijd begeleid door professionele instructeurs. Meer lezen over hoe wij de veiligheid van onze vakanties waarborgen, kan hier.
Met wie kom ik op de kamer en in de boot?
De slaapkamers verschillen van 4 tot 8 slaapplekken en bij aankomst kunnen jullie zelf indelen wie in welke kamer slaapt. Uiteraard wel jongens en meisjes gescheiden. De zeillessen worden ingedeeld op niveau, hierdoor is het niet altijd mogelijk om zelf te kiezen met wie je vaart.
Houden jullie rekening met vegetariërs en speciale diëten?
Uiteraard kunnen we op onze vakanties rekening houden met vegetariërs en verschillende diëten. We hebben veel ervaring met bijvoorbeeld glutenvrije of lactosevrije diëten. Wel is het belangrijk om dit vooraf bij boeking op te geven.
Kunnen mijn ouders/verzorgers mij altijd bereiken?
Op het water en tijdens gezamenlijke activiteiten is het niet handig om een telefoon mee te nemen. Maar tijdens vakanties zijn wij 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar voor noodgevallen, ook tijdens jullie zeilkamp. Indien nodig kunnen we altijd contact leggen met de vakantielocatie en de reisleiding. Verder contact raden wij aan te hebben tussen 17:00 en 18:00. Dit is namelijk een chill moment nadat iedereen van het water af komt.
Is er wifi aanwezig?
Ja, op de accommodatie is wifi aanwezig.
Staat je vraag er niet tussen?
Kijk bij de algemene veelgestelde vragen of neem telefonisch contact met ons op.